AKTUALNOŚCI

rozwiązania, porady, informacje

Pożyczka prywatna – czym jest i jak nie dać się oszukać?

 

 

Pożyczka prywatna to umowa, na mocy której jedna osoba (pożyczkobiorca) otrzymuje od drugiej osoby (pożyczkodawcy) określoną kwotę pieniędzy na określony czas, z obowiązkiem zwrotu wraz z odsetkami. W przypadku pożyczek prywatnych, pożyczkodawca nie jest instytucją finansową, ale osobą fizyczną. Może to być znajomy, członek rodziny, lub osoba, którą spotkamy w Internecie lub na ogłoszeniu. Tutaj należy zachować szczególną ostrożność, gdyż w Internecie jest bardzo dużo oszustów oferujących pożyczki w zamian za ubezpieczenie poprzez wcześniejszą wpłatę określonej kwoty.

Pożyczki prywatne mają wiele zalet, ale również i wad. Do zalet zaliczamy:

– możliwość uzyskania pożyczki nawet w trudnej sytuacji finansowej,

– możliwość uzyskania pożyczki bez sprawdzania w BIK,

– możliwość uzyskania pożyczki na spłatę długów.

Do wad pożyczek prywatnych zaliczamy:

– wysokie oprocentowanie,

– brak ochrony prawnej,

– ryzyko oszustwa.

Aby nie dać się oszukać przy pożyczeniu pieniędzy od osoby prywatnej, należy zachować ostrożność i zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim zwróć uwagę na te kwestie:

– Sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy. Przed podpisaniem umowy sprawdź, czy pożyczkodawca jest osobą wiarygodną. Możesz to zrobić, sprawdzając jego dane w Krajowym Rejestrze Długów, lub zasięgając opinii w Internecie lub możesz napisać do nas z prośbą o bezpłatną weryfikację Twojego pożyczkodawcy.

– Nie daj się nabrać na zbyt atrakcyjną ofertę. Jeśli oferta jest zbyt atrakcyjna, aby była prawdziwa, to prawdopodobnie jest to oszustwo.

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę prywatną, zadbaj o to, aby wszystkie ustalenia zostały spisane w umowie, przy notariuszu!

Jakie są rodzaje prywatnych pożyczek:

Pożyczka prywatna pod zabezpieczenie. Taka pożyczkę możesz otrzymać gdy jesteś właścicielem nieruchomości. Inwestor udzieli Ci pożyczkę w wysokości maksymalnie 50% wartości Twojej nieruchomości. Pożyczka może posłużyć do uwolnienia Twojej zdolności kredytowej i przeniesienia zobowiązań do banku.

Pożyczka prywatna bez zabezpieczenia.

Jeżeli nie posiadasz nieruchomości, również możesz otrzymać pożyczkę prywatną, jednak pożyczającą będzie firma z sektora poza bankowe, potrzebne będzie spotkanie oraz dokładana analiza Twojej sytuacji finansowej i behawioralnej. Pamiętaj, że jeśli masz zaległości w BIKU, firmy parabankowe odmówią Ci udzielenia pożyczki. Skorzystaj zatem z naszej pomocy i pozbądź się długów konsolidując je w jedną lekką ratę.

Jak otrzymać pożyczkę prywatną?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na spłatę swoich długów, możesz otrzymać pożyczkę prywatną pod zabezpieczenie (jeśli posiadasz nieruchomość) lub bez zabezpieczenia jeśli jesteś osobą wiarygodną, a umowa zostanie podpisana przy Notariuszu.

Pamiętaj, że pożyczka prywatna musi zostać szybko spłacona, gdyż prywatny inwestor to nie bank i nie będzie czekał kilka lat aż mu oddasz pieniądze. Pożyczka prywatna ma uwolnić Twoją zdolność kredytową, przenieść Twoje zobowiązania do banku i pomóc Ci wyjść z długów. Takie pożyczki są udzielane na maksymalnie rok! W innym przypadku są to oszustwa.

Pod żadnym pozorem nie ufaj nikomu, kto oferuje tanie pożyczki prywatne przez Internet – wszystko to oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze lub dane osobowe.

Pamiętaj, że nie istnieją pożyczki prywatne online, zawsze istnieje konieczność spotkania z pożyczkodawcą – inwestorem, który zanim pożyczy pieniądze musi Cię poznać.

Jaku Fundacja Nieco Więcej jesteśmy w stanie zapewnić Ci kompleksową pomoc oddłużeniową, niezależnie od sytuacji w jakiej się znalazłeś, napisz do nas lub zadzwoń na naszą infolinię aby uzyskać więcej informacji.